Proč aktualizovat

Často se nás zákazníci ptají, zda má smysl aktualizovat navigaci. Argumentují stále se snižující cenou nových přístrojů, které se u některých značek může hodně přiblížit ceně za aktualizaci mapy.

Proč se tedy vyplatí investovat do aktualizace mapového podkladu Vaší navigace?

Cestováním podle neaktuálních map se navigační pomůcka může velmi rychle stát prostředkem k matení nepřítele, v tomto případě Vás.

Může vás navést na zrušenou silnici nebo naopak navigovat po "staré" cestě, i když vedle byl nedávno otevřen např. nový úsek rychlostní silnice. Výsledkem může být najetí zbytečného množství kilometrů - vyšší finanční náklady, ztráta času.

Neaktuální mapový podklad může vést:

1) k vyšším finančním nákladům na dopravu

2) ke ztrátě času

3) ke vzniku stresových situací

4) k problémům, které vznikají z výše uvedených 3 bodů

 

Kdy se ještě vyplatí investovat do aktualizace ?

1) když pořizovací cena původního přístroje převyšuje cenu aktualizace alepoň o třetinu .

2)100%centně když je přístroj v záruce

3) když jste s funkčností a vlastnostmi navigace spokojení a v podstatě ji nemáte co vytknout (auto také nevyměníte po dvou letech jenom proto, že bude třeba dokoupit zimní pneumatiky, nebo proto, že se cena nových vozů snížila o 40 %)

4) když potřebujete navigaci opravdu pro navigování a módní vychytávky typu MP3 přehrávačů, překlopných displejů apod u nejposlednějších typů navigací Vás nechávají v klidu.

Pak opravdu není důvod, proč kupovat nový přístroj, který u renomovaných značek s mapou celé Evropy jen stěží pořídíte pod 4000,- Kč. Lépe investovat do nového mapovéhod podkladu, který (podle značky) lze pořídit od 480,- Kč. A na další minimálně rok máte vystaráno.

Navíc s ohledem na výhledové spuštění systému Galileo, ani dnes nově pořizované automobilové navigace nejsou připraveny na příjem z těchto nových družic.

V dnešní době se cena za aktualizaci u většiny značek pohybuje pod polovinou ceny přístroje. Porovnávejte vždy vlastnosti Vašeho stávajícího přístroje s vlastnostmi nových přístrojů na trhu.

Pamatujte na to, že mapový podklad má v ceně samotného přístroje nejvyšší cenu. Hardware tvoří jen malou část ceny přístroje. 

Důvěřujte nám: i my se snažíme zákazníkovi doporučit tu nejvýhodnější variantu. Velmi často se stává, že z původní cena za aktualizaci se dokážeme dostat na o 30-50 % nižší cenu, stačí např. zvolit jinou variantu mapy, jinou podrobnost, menší region, apod.

Přijďte a poraďte se s námi. Za 16 let fungování firmy již zkušenosti máme.